Salusgroup : chaty solne, groty solne, formy solne


salusgroup zajmuje się budową i produkcją chat solnych, grot solnych, form solnych oraz handlem produktami zdrowotnymi

Grota Solna - adaptacja pomieszczenia

Wnetrze groty solnej

Grota Solna zbudowana jest z soli pochodzącej m.in. z Kłodawy i Pakistanu. Ściany wyłożone są szczelnie grubą warstwą brył solnych w różnych kolorach, punktowo podświetlanych, co stwarza niepowtarzalny, relaksujący nastrój.

Na podłodze wysypana jest kilkunastocentymetrowa warstwa soli granulowanej, co pozwala osobom przebywającym podczas seansu jedynie w skarpetkach na przyjemny masaż stóp.


Wiszące stalaktyty solne

Na powierzchni sufitu wykonujemy specjalne odlewy imitujące sklepienie autentycznej jaskini. W zależności od wymagań klienta i od wielkości adoptowanej powierzchni instalujemy różnego typu urządzenia do inhalacji.

 

grota solna - wnętrze - Augustów

W naszych realizacjach stosujemy:
grota solna - oświetlenie podlgowe  oświetlenie podłogowe
grota solna - oświetlenie scienne  oświetlenie ścienne
grota solna - oświetlenie dodatkowe  oświetlenie dodatkowe

Wnętrze groty solnej

Ponadto instalujemy:

 • wentylację
 • klimatyzację
 • kaskady wodne
 • fontanny
 • tężnie
 • zbiorniki z solanką
 • Dla podniesienia komfortu psychicznego dla spotęgowania doznań duchowych instalujemy sprzęt audio, przez który emitowana jest muzyka relaksacyjna (np. odgłosy natury).

  Zapamiętaj!

  Naturalna sól morska, zawiera wszystkie mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu morskiego, który korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i działa relaksująco.
  Dzięki odpowiedniej budowie para ludzkich oddechów nie skrapla się na ścianach groty. Fakt iż, jaskinia (grota) solna powstała (jest budowana) jedynie z naturalnej soli, powoduje to, że powietrze, które je wypełnia zawiera wiele niezbędnych dla naszego zdrowia mikroelementów. Stężenie jodu jest tu kilkanaście razy większe niż nad morzem. W solnej komnacie utrzymana jest stała wilgotność powietrza (45%-55%) i temperatura (18-23 stopni C).
  Grota została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić swoim kuracjuszom całkowite wyciszenie i odpoczynek po ciężkich dniach.
  chata(y) solna(e)

  Grota solna to idealne rozwiązanie dla hoteli oraz innych ośrodków wczasowych jak i leczniczych.

   

  Podczas naszych realizacji wykorzystujemy przede wszystkim materiały pochodzenia naturalnego.


    Pobierz ulotkę (PDF, 2 MB)